Dobrá diéta odporúča: 5 knižných tipov o diétach a chudnutí

Paleo diétaPaleo_obalka.indd

Americký autor Robb Wolf je jedným z najvýznamnejších propagátorom paleo diéty. Diéty, ktorá nie len módnym trendom ale skôr životným štýlom vychádzajúcim z predpokladu, že praveká strava z doby kamennej, ktorú si naši predkovia ulovili či zozbierali, je pre naše telo zdravšia a prirodzenejšia ako tá dnešná. (predovšetkým obilniny, mliečne výrobky atď.) Wolf ako biochemik a spolumajiteľ fitnescentra sa popri jedle a trávení venuje aj cvičeniu, regenerácií a redukcii stresu v našom bežnom živote.

Domácí krabičková dietae34cf327c79e2c0c063b7e0799f2a3d8

Autorka Alena Doležalová dáva návod ako zdravo schudnúť bez hladovania a jo-jo efektu. Jednoducho vysvetľuje princípy úspešnosti krabičkovej diéty, radí ako znížiť energetickú hodnotu pripravovaných pokrmov, poskytuje prehľad o živinách, potravinách, rozoberá príčiny prečo sa nie vždy darí schudnúť, ale hlavne prináša 70 celodenných jedálničkov a 250 výborných receptov z bežne dostupných potravín.

Bezlepková a bezmléčná dieta9788026401858

Kniha Jitky Knápkovej a Dagmar Kovářů dáva odpovede na otázky týkajúce sa celiakie, intolerancie na laktózu a galaktózu, potravinových alergií. Poradí ako žiť s týmito alergiami, čo je príčinou ich vzniku, ako rozpoznať príznaky, ako sa liečiť, aké vhodné potraviny konzumovať pri jednotlivých alergiách a ako nakupovať pri diete. Prináša množstvo praktických receptov na nátierky, polievky, hlavné jedlá, prílohy či múčniky, pečivo a chlieb.

Z fitka do kuchyne špeciálfb3f5446b9eb5e07e63661d0e006beb8

Kniha Lucie Šváral obsahuje 142 výživných a chutných receptov, ktoré boli uverejňované na blogu Fitshaker. Všetky obsahujú jednoduché ingrediencie, ktoré sú navyše cenovo dostupné. Recepty sú rozdelené do katergórií, obsahujú aj zaujímavosti ohľadom použitých ingrediencií. Publikácia je doplnená množstvom rád od fitness tréneriek. Nosnou ideou je schudnúť natrvalo s chutným a nutrične vyváženým  jedlom. S chuťou do chudnutia.

Najedzte sa do štíhlosti 1+2 a83921d2999b4e5e19b5ed43468617e10eb0d11f3fd0737ddc6fd32a04682ca9

Kolekcia dvoch najčítanejších titulov Antónie Mačingovej. Prvá kniha obsahuje 28-dňový program harmonizácie organizmu, rady pre stravovanie podľa krvných skupín a ukážku mesačného stravovania. V druhej knihe autorka popisuje jednoduchý princíp prechodu z bežného stravovania, na stravovanie, ktoré je zdraviu prospešné. Knihy sú jednoducho napísané a popisujú aj ako ďalej po skončení 28-dňového harmonizačného programu. Obsahujú veľa jednoduchých a chutných receptov ako aj rád ako chudnúť a nehladovať. K dostatiu je už aj tretí diel.

My FREE Insider’s Kit will show you how to earn more money!

Leave a Reply